Medvecsapdát helyeztek ki, bűnügyi eljárás indult ellenük
Orvvadászat gyanújával indult bűnügyi eljárás a nyárádkarácsoni polgármester és alpolgármester ellen. A rendőrség azután kezdett vizsgálódni, hogy az 112-es sürgősségi telefonszámon bejelentették, hogy egy medvecsapdába bekerült egy bocs. A bejelentés nyomán a rendőrség, csendőrség a helyszínre érkezett, kiderült, hogy a bejelentés valós. A medvebocsot szabadon engedték. Az ügyben bűnügyi eljárást indult, orvvadászat gyanújával” – olvasható az esetről kiadott rendőrségi közleményben. Mi az eljárás? A törvényes előírás szerint a medvecsapda kihelyezését a helyi készenléti bizottság kell…