Jelentős tehertől mentesítenék a leendő háziorvosokat – interjú Vass Leventével
– Hargita, Kovászna és Maros megyékben a háziorvosok körülbelül egyharmada már betöltötte a nyugdíjkorhatárt. Mennyire kell aggódnunk emiatt? – Egyértelműen van ok aggódni, hiszen jóval több orvos megy nyugdíjba, mint ahány fiatal családorvos végez az elkövetkező négy-öt évben. Ehhez még hozzá kell számítani azokat az eseteket is, amikor betegség vagy más ok miatt válik valaki munkaképtelenné. Országos szinten a helyzet még súlyosabb, mint Székelyföldön. Ezért is kezdeményeztük 2019-ben a törvénymódosítást, azóta kötelező a minisztérium számára…