Egy lépés előre: jogilag szabályoznák itthon is a gyerekek közösségimédia-használatát
Törvényjavaslatot nyújtottak be Romániában is, amely szerint a 15 évnél fiatalabbak nem hozhatnak létre közösségimédia-fiókokat, a meglévő fiókok pedig törvényes kor eléréséig fel lennének függesztve. A platformok kötelesek lennének hatékony életkor-ellenőrző rendszereket bevezetni. Az SOS Románia párt képviselői által benyújtott javaslat a mobiltelefonok teljes tiltását is szorgalmazza az iskolai program ideje alatt, az iskolai szabályzat által meghatározott kivételektől eltekintve. A szabályozás mellett a megelőzés is fontos Csép Éva Andrea, az RMDSZ szociális és családügyekkel foglalkozó…