Humanitárius katasztrófával fenyeget az ágyszám drasztikus csökkentése
Tavaly novemberben egy bukaresti bizottság látogatta meg a dicsőszentmártoni pszichiátriát, ahol fényképeket és kisfilmeket készítettek. Korán reggel mentek be a kórtermekbe, majd arról számoltak be, hogy zsúfoltságot tapasztaltak, piszkosak voltak az ágyneműk, rossz körülmények között feküdtek a beutaltak, ugyanakkor meztelen és lekötött pácienseket is találtak. Mindezek miatt feljelentették az egészségügyi intézményt a rendőrségen és a minisztériumnál a kórházi körülmények és a bánásmód miatt. A rendőrök kiszálltak és igazoltatták az egészségügyi személyzetet és pácienseket egyaránt, elvitték…