Ezentúl a hegyimentők is medveriasztóval járnak
A hegyimentők éves konferenciáját idén Szovátán tartották az elmúlt napokban, megünnepelve egyúttal a húsz éves Maros megyei hegyimentő szolgálatot is. Negyven hegyimentő szervezet képviselője vett részt a többnapos eseményen, ahol többek között a nehézségekről és kihívásokról is beszélgettek, de bemutatták a legújabb, életmentésben használható újdonságokat is. Kevés az alkalmazott Kovács Zoltán Róbert, a Maros Megyei Hegyi- és Barlangi Mentő Szolgálat vezetője a Székelyhonnak összefoglalta a döntéseket. Mint jelezte, több fontos kérdést érintettek, hiszen az ország…