A kulturális autonómiát támogatja, a területit nem – Székelyföldre látogatott Crin Antonescu államfőjelölt
Sepsiszentgyörgyre utazott Crin Antonescu két nappal azután, hogy a Központi Választási Iroda jóváhagyta az elnökjelöltségét. A jelölt a Székely Nemzeti Múzeumba és a Diószegi Pékségbe is ellátogatott. A többségről és a kisebbségről A többség és kisebbség közötti kapcsolat milyenségét mindig a többség határozza meg – ebben hisz Tamás Sándor, RMDSZ Háromszéki Területi Szervezetének elnöke, és ezt a gondolatot osztja a kormánykoalíció jelöltje is. Úgy véli, ennek a kapcsolatnak a megértése a demokrácia egyik titka. Több…