A találkozás öröme leírhatatlan – befutott Sepsiszentgyörgyre az össznemzeti zarándokvonat
Taps, üdvrivalgás és a magyar himnusz fogadta a sepsiszentgyörgyi állomásra pontosan este 8 órakor befutó zarándokvonatot, a peronon egy tűt sem lehetett volna leejteni. A várakozók és az érkezők arcán egyaránt a találkozás öröme látszott. A Magyarországról érkező össznemzeti zarándokvonatnak, amely a Csíksomlyó expressz és Székely gyors 16 összecsatolt vagonjából állt, 1100 utasa van. Fárasztó volt az utazás a zarándokoknak, volt, aki éjfélkor ült vonatra, mindannyian éjfélre érnek a szállásukra, de megéri. Mint elhangzott: megéri…