A legrosszabb forgatókönyvre alapozva telepítették ki a lakókat Parajdon
Rokonoknál, egy a helyi önkormányzat tulajdonában lévő házban, illetve panziókban szállásolták el annak a negyvenöt háztartásnak a lakóit, akiket ki kellett telepíteni a parajdi wellnessközpont közelében – tudtuk meg Bíró Barna Botondtól, Hargita Megye Tanácsának elnökétől. Mint mondta, vasárnap este is nagy erőkkel zajlott a munka a veszélyesnek ítélt helyszínen. A vízügyi szakemberek tanácsára egy hosszabb vízvető épül a Parajd és Alsósófalva menti úton, ahol homokzsákokból kialakított gátakat is elhelyeznek. A munkálatok azt követően kezdődtek…